Slavní homosexuálové

18. ledna 2009 v 13:15 | Cemetery385 |  Dění kolem
Na tohle jste se určitě těšili, co? xD

Eduard II. (1284 - 1327)

Eduard II., syn Eudarda I., usedl koncem třináctého století na anglický trůn
a vládl Velké Británii a Irsku.
Eduard II.
Foto: wikipedia

Jako každý panovník musel mít manželku a mít s ní děti, aby mohl dál předávat dědictví na další generaci. Proto se oženil s Isabelou Francouzskou. Ani to ho však neodradilo od udržování milostných poměrů s muži. Eduard II. nebyl příliš schopným panovníkem. I z těchto důvodů byl roku 1327 uvězněn a zavražděn. Následníkem trůnu se stal jeho syn Eduard III.

Leonardo da Vinci (1452 - 1519)


Leonardo da Vinci - významný malíř patnáctého a první poloviny šestnáctého století, se proslavil svou Monou Lisou.
Sigmund Freud se osobností znamenitého malíře zabýval a v závěru svého spisu dochází ke zjištění, že geniální malíř byl homosexuál. Podle Freuda byl Leonardův charakter formován tím, že byl nemanželským synem.

Hans Christian Andersen (1805 - 1875)
Dánský spisovatel zakusil nelehký život. Dětství neměl radostné, trpěl v chudobě. V dospělosti musel svou homosexuální orientaci skrývat. Naštěstí se nikdy neoženil a ani neměl děti. Traduje se, že zemřel jako panic. Platonicky byl zamilován i do žen, ale přeci jen - více ho zajímali muži.

Hans Christian Andersen

Od dětství toužil po slávě. Nevěřil však, že nesmrtelnost mu zajistí právě tvorba pro děti. Když vydali Malou mořskou vílu, prohlásil: "Bažím po slávě stejně, jako chudák baží po zlatě."

Oscar Wilde (1854 - 1900)
Anglický spisovatel pocházel z dobře situované rodiny. Lidé si jí vážili. Zájem o literaturu se u něho projevil už v dětství. Jeho matka byla pro literaturu zapálená a proto mu nebránila ve studiu jazyků. Za jeho života ho proslavili především divadelní hry (Jak je důležité míti Filipa).
Jeho dramata byla natolik úspěšná, že se hrála denně současně ve třech londýnských divadlech.

Oscar Wilde
Byl zvyklý na nákladný život. I když vydělával hodně peněz, prošel si finanční krizí, která ho zaskočila. Musí se uskromňovat. Aby alespoň částečně svou finanční situaci vyřešil, výhodně se oženil. Ani to mu ale příliš nepomohlo. Brzy poté začínají vyplouvat na povrch skutečnosti o jeho nezřízeném sexuálním životě. Jeho milenec pocházel z velmi dobré rodiny. Wilde se nepohodl s otcem svého přítele a Oscar je nakonec odsouzen za homosexualitu ke dvěma letům nucených prací. V době, kdy byl ve vězení, mu zemřela matka. On sám umírá v chudobě v jednom špinavém pařížském hotelu
.
Petr Iljič Čajkovskij (1840 - 1893)
Ruskému skladateli zemřela matka, když mu bylo pouhých čtrnáct let. Chlapec se uzavřel do sebe a začal se věnovat hudbě. Dvanáct let učil na konzervatoři, ale poté, co mu poskytla mecenáška Naděžda von Mekk stálý příjem, neváhal pouze komponovat.

P. I. Čajkovskij

Oženil se i přesto, že si svou homosexualitu uvědomoval už od dětství. Zjistil však, že citu se nedá poručit a tak po několika letech nespokojenosti dosáhl rozvodu.
Ačkoliv se oficiálně tvrdilo, že geniální skladatel zemřel na choleru, brzy se začaly vynořovat mnohem pravděpodobnější varianty záhadného úmrtí. Čajkovskij byl podle nich donucen k sebevraždě.

Thomas Mann (1875 - 1955)
V knihách německého spisovatele Thomase Manna se velmi často objevuje motiv homosexuality (román Buddenbrookovi, novela Smrt v Benátkách).
Thomas Mann
I přesto, že autor byl sám homosexuálem, oženil se s Katiou Pringsheimovou, se kterou měl šest dětí. Jedno z nich, Klaus Mann, se rovněž stalo spisovatelem.


Klaus Mann (1906 - 1949)
Klaus pravděpodobně zdědil sexuální úchylku po svém otci. S vlastní homosexualitou se však nedokázal vyrovnat. Navíc ho frustroval poválečný vývoj. Spisovatel trpěl depresemi, které byly podporovány skutečností, že byl až do konce svého života finančně závislý na svém otci.
Klaus Mann
Deprese ho přemohly a Klaus v roce 1949 páchá sebevraždu. K jeho známým dílům patří román Mefisto, ve kterém se to jen hemží sado-masochistickými obrazy.

James Dean (1931 - 1955)


James Dean byl americký herec a homosexuál. Když mu bylo devět let, zemřela mu matka na rakovinu a otec se o něho nemohl starat. Chlapec proto vyrůstal u příbuzných. Svou kariéru nastartoval účinkováním v reklamě, později ve filmu. Stal se idolem mládeže padesátých let, která se s jeho hereckými výkony ztotožňovala. Mladí lidé se cítili rovněž nepochopeni starší generací. Během své krátké kariéry byl Dean dvakrát nominován na Oscara (Gigant, Na východ od ráje).
Dean miloval rychlá v auta. Při jedné bláznivé jízdě se zabil.

Gianni Versace (1946 - 1997)


Versacova maminka provozovala v Itálii krejčovský salon. Malého Versace práce v salonu zajímala. Jeho talent se projevil záhy. Když mu bylo deset let, navrhl první šaty. Odešel ve svých čtyřiadvaceti letech z domova. Chtěl dokázat něco velkého. Vlastně by se dalo říci, že pokračoval v rodinné tradici, ale ve velkém stylu. Značka vynikajícího módního návrháře je známá po celém světě.
Slavný muž měl ale smutný konec. Když se osudného dne roku 1997 vracel domů, byl u své vily v Miami zastřelen.

Elton John * 1947


Je známý popový zpěvák, skladatel a klavírista. K jeho hitům patří především You Song, Rocket Man a Tiny Dancer. Zpěvák se otevřeně hlásí ke své homosexualitě. Nevěnuje se však jen zpěvu, ale také podniká. Má vlastní gramofonovou značku Rocket. Od 80. let se účastní charitativních akcí - například těch, co bojují proti AIDS. V roce 1997 Elton získal prestižní cenu Grammy za píseň Candle In The Wind, která se stala nejprodávanějším hitem všech dob. Tato píseň vznikla na památku tragicky zesnulé princezny Diany.

Matthew Mitcham *1988

Matthew Mitcham
Mladý sportovec Mitcham si letos v Pekingu "vyskákal" zlatou medaili. A čím nadaný blonďáček překvapil? Především tím, že se netajil svými homosexuálními sklony, a to i přesto, že Čína je puritánská a podobná témata jsou pro ni naprostá tabu.

Freddie Mercury (5. 9. 1946 - 24. 11. 1991)Byl britský skladatel a zpěvák, člen rockové skupiny Queen. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších rockových zpěváků, proslulý byl i svým charizmatem při vystupování. Zemřel na AIDS.

Další slavná jména: Alice Cooper, Otokar Březina, George Michael, Liza Minelli, Morrissey, David Bowie, William Shakespeare, Mark Twain,...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cindy Cindy | Web | 18. ledna 2009 v 13:20 | Reagovat

OMG

2 dead little angel dead little angel | Web | 18. ledna 2009 v 14:52 | Reagovat

Cindy:když tě to nezajímá tak tu nelez

3 Jannica Jannica | Web | 18. ledna 2009 v 15:04 | Reagovat

Čajkovskij? Da Vinci? Ty sem teda nečekala :D

4 FraGee FraGee | Web | 19. ledna 2009 v 20:02 | Reagovat

...Gerard Way, Frank Iero,...:D:D:D

Můžeš přidat i prokletý básníky :)

5 petí petí | Web | 20. ledna 2009 v 19:39 | Reagovat

hej....někdy to i překvapí :) o pár lidech sem to taj neviděla :)

6 kisss kisss | Web | 24. ledna 2009 v 23:59 | Reagovat

Jj přesně ... O některých lidech jsem to nevěděla, ale u většiny co tu byly zmínění ano ... Některé jsem ani neznala .. ano neznala, teď už je znám xD

7 Danduliii Danduliii | Web | 27. ledna 2009 v 13:42 | Reagovat

Zboznuju Oscara Wildea... A Freddieho Mercuryho taky.. Je uzasne kolik slavnych lidi je homosexualnich.

Ten Hans Christian Andersen me prekvapil. Docela dost.

8 Achája Achája | Web | 30. ledna 2009 v 18:14 | Reagovat

Wow, musim přiznat, že u pár jedinců mi byla tato skutečnost zatajena. Jeden se pořád učí:D

9 Anne Anne | Web | 8. června 2010 v 21:30 | Reagovat

mohla bys mi rozšířit obzor i o ty další pouze zmíněné... Třeba ten Mark Twain by mě docela zajímal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama