Leden 2009

Gay adopce?

30. ledna 2009 v 18:42 | Cemetery385 |  Dění kolem
Pavel Vítek a Janis Sidovský spolu sdílí domácnost celých 21 let. V roce 2006 potvrdili svoje soužití registrovaným partnerstvím a teď uvažují i o adopci dítěte.
Celý rozhovor si můžete přečíst tady.
Možná by rok 2009 mohl být přelomovým ohledně vychovávání dětí homosexuálními páry...

Já bych byla rozhodně pro uzákonění, i když můj názor samozřejmě nic neovlivní.
Proč by měly být děti v přeplněných dětských domovech, když jim gayové nebo lesbičky dokáží dát stejně velkou lásku a rodinné zázemí jako heterosexuálové? Otázkou je, jestli je společnost už natolik tolerantní, aby překousla dítě s rodiče stejného pohlaví...


Colorizace s neznámou modelkou

30. ledna 2009 v 16:43 | Cemetery385 |  Grafika
Rozhodla jsem se zalořit rubriku s mojí grafikou. Snad se vám bude líbit.
Homosexuálů se to sice netýká, ale někde se vybít musím...xD

Můj 1. výtvor, buďte shovývaví, teprve s tím začínám...
A prosím nekopírovat nebo pouze se zdrojem!
(po kliknutí na ikonu se obrázek zvetší)Justin + Brian

22. ledna 2009 v 12:39 | Cemetery385 |  Vizuální pohled
A několik fotek mého oblíbeného páru z Queer as Folk
Žhavější obrázky pod perexem...=)

Queer as Folk

19. ledna 2009 v 19:44 | Cemetery385 |  Mýma očima
Seriál o homosexuálech. Takhle stručně by se daly vystihnout tyhle slova. V každém dílu se setkáte s Brianem, trochu cynickým a egoistickým svůdníkem, Justinem, mladým mužem, který z počátku neví, kam patří a touží jen a jen po Brianovi, Michaelem, věrném Brianově kamarádovi, který je vždy nablízku, aby podal pomocnou ruku, Benem, přítelem Michaela, jeho synem Hunterem, který je víc než problémovým teeangerem, Debbie, starostlivou maminkou Michaela, která se nestydí za to, že její dítě je homosexuální, Lindsey a její manželkou Melanie, které žijí spolu a Lynseyiním synem Gusem, Emmettem, tak trochu výstředním bláznem a později jeho partnerem Tedem, který nemá zrovna štěstí v lásce.
To byl jen krátký výčet postav, které se objevují v tomto seriálu. Začalo se natáčet v roce 2001 a do roku 2005 se natočilo 5 řad. Každý z herců si bezpochy od veřejnosti vykoledoval nálepku gaye nebo lesby, ale jediný, kdo opravdu homosexualitu podtvrdil je Justin, tedy Randy Harrison.
Skoro v každém díle je mnoho zvratů a taky žhavých scének. Příběhy hrdinů jsou ale stále velmi lidské, nechybí střet s homofobiky, vraždy, drogy, láska a sex. Prostě normální život.

Sama jsem se o tomto seriálu dozvěděla teprve v létě minulého roku a naprosto mě pohltil. V ČR dosud odvysílán nebyl, takže zbývá se na něj dívat v angličtině. Ale věřte mi, že o to větší je to zážitek. Sáze předcházela britská verze, která mě moc nenadchla. Snad je to hereckým obsazením a ne moc přesvědčivým výkonem. No, snad se někdy dočkáme a bude i český dabing. =)Justin

¨

BrianMikey


Emmett


Ted


Lindsay


Melanie


Debbie


Ben


Hunter

Slavní homosexuálové

18. ledna 2009 v 13:15 | Cemetery385 |  Dění kolem
Na tohle jste se určitě těšili, co? xD

Eduard II. (1284 - 1327)

Eduard II., syn Eudarda I., usedl koncem třináctého století na anglický trůn
a vládl Velké Británii a Irsku.
Eduard II.
Foto: wikipedia

Jako každý panovník musel mít manželku a mít s ní děti, aby mohl dál předávat dědictví na další generaci. Proto se oženil s Isabelou Francouzskou. Ani to ho však neodradilo od udržování milostných poměrů s muži. Eduard II. nebyl příliš schopným panovníkem. I z těchto důvodů byl roku 1327 uvězněn a zavražděn. Následníkem trůnu se stal jeho syn Eduard III.

Leonardo da Vinci (1452 - 1519)


Leonardo da Vinci - významný malíř patnáctého a první poloviny šestnáctého století, se proslavil svou Monou Lisou.
Sigmund Freud se osobností znamenitého malíře zabýval a v závěru svého spisu dochází ke zjištění, že geniální malíř byl homosexuál. Podle Freuda byl Leonardův charakter formován tím, že byl nemanželským synem.

Hans Christian Andersen (1805 - 1875)
Dánský spisovatel zakusil nelehký život. Dětství neměl radostné, trpěl v chudobě. V dospělosti musel svou homosexuální orientaci skrývat. Naštěstí se nikdy neoženil a ani neměl děti. Traduje se, že zemřel jako panic. Platonicky byl zamilován i do žen, ale přeci jen - více ho zajímali muži.

Hans Christian Andersen

Od dětství toužil po slávě. Nevěřil však, že nesmrtelnost mu zajistí právě tvorba pro děti. Když vydali Malou mořskou vílu, prohlásil: "Bažím po slávě stejně, jako chudák baží po zlatě."

Oscar Wilde (1854 - 1900)
Anglický spisovatel pocházel z dobře situované rodiny. Lidé si jí vážili. Zájem o literaturu se u něho projevil už v dětství. Jeho matka byla pro literaturu zapálená a proto mu nebránila ve studiu jazyků. Za jeho života ho proslavili především divadelní hry (Jak je důležité míti Filipa).
Jeho dramata byla natolik úspěšná, že se hrála denně současně ve třech londýnských divadlech.

Oscar Wilde
Byl zvyklý na nákladný život. I když vydělával hodně peněz, prošel si finanční krizí, která ho zaskočila. Musí se uskromňovat. Aby alespoň částečně svou finanční situaci vyřešil, výhodně se oženil. Ani to mu ale příliš nepomohlo. Brzy poté začínají vyplouvat na povrch skutečnosti o jeho nezřízeném sexuálním životě. Jeho milenec pocházel z velmi dobré rodiny. Wilde se nepohodl s otcem svého přítele a Oscar je nakonec odsouzen za homosexualitu ke dvěma letům nucených prací. V době, kdy byl ve vězení, mu zemřela matka. On sám umírá v chudobě v jednom špinavém pařížském hotelu
.
Petr Iljič Čajkovskij (1840 - 1893)
Ruskému skladateli zemřela matka, když mu bylo pouhých čtrnáct let. Chlapec se uzavřel do sebe a začal se věnovat hudbě. Dvanáct let učil na konzervatoři, ale poté, co mu poskytla mecenáška Naděžda von Mekk stálý příjem, neváhal pouze komponovat.

P. I. Čajkovskij

Oženil se i přesto, že si svou homosexualitu uvědomoval už od dětství. Zjistil však, že citu se nedá poručit a tak po několika letech nespokojenosti dosáhl rozvodu.
Ačkoliv se oficiálně tvrdilo, že geniální skladatel zemřel na choleru, brzy se začaly vynořovat mnohem pravděpodobnější varianty záhadného úmrtí. Čajkovskij byl podle nich donucen k sebevraždě.

Thomas Mann (1875 - 1955)
V knihách německého spisovatele Thomase Manna se velmi často objevuje motiv homosexuality (román Buddenbrookovi, novela Smrt v Benátkách).
Thomas Mann
I přesto, že autor byl sám homosexuálem, oženil se s Katiou Pringsheimovou, se kterou měl šest dětí. Jedno z nich, Klaus Mann, se rovněž stalo spisovatelem.


Klaus Mann (1906 - 1949)
Klaus pravděpodobně zdědil sexuální úchylku po svém otci. S vlastní homosexualitou se však nedokázal vyrovnat. Navíc ho frustroval poválečný vývoj. Spisovatel trpěl depresemi, které byly podporovány skutečností, že byl až do konce svého života finančně závislý na svém otci.
Klaus Mann
Deprese ho přemohly a Klaus v roce 1949 páchá sebevraždu. K jeho známým dílům patří román Mefisto, ve kterém se to jen hemží sado-masochistickými obrazy.

James Dean (1931 - 1955)


James Dean byl americký herec a homosexuál. Když mu bylo devět let, zemřela mu matka na rakovinu a otec se o něho nemohl starat. Chlapec proto vyrůstal u příbuzných. Svou kariéru nastartoval účinkováním v reklamě, později ve filmu. Stal se idolem mládeže padesátých let, která se s jeho hereckými výkony ztotožňovala. Mladí lidé se cítili rovněž nepochopeni starší generací. Během své krátké kariéry byl Dean dvakrát nominován na Oscara (Gigant, Na východ od ráje).
Dean miloval rychlá v auta. Při jedné bláznivé jízdě se zabil.

Gianni Versace (1946 - 1997)


Versacova maminka provozovala v Itálii krejčovský salon. Malého Versace práce v salonu zajímala. Jeho talent se projevil záhy. Když mu bylo deset let, navrhl první šaty. Odešel ve svých čtyřiadvaceti letech z domova. Chtěl dokázat něco velkého. Vlastně by se dalo říci, že pokračoval v rodinné tradici, ale ve velkém stylu. Značka vynikajícího módního návrháře je známá po celém světě.
Slavný muž měl ale smutný konec. Když se osudného dne roku 1997 vracel domů, byl u své vily v Miami zastřelen.

Elton John * 1947


Je známý popový zpěvák, skladatel a klavírista. K jeho hitům patří především You Song, Rocket Man a Tiny Dancer. Zpěvák se otevřeně hlásí ke své homosexualitě. Nevěnuje se však jen zpěvu, ale také podniká. Má vlastní gramofonovou značku Rocket. Od 80. let se účastní charitativních akcí - například těch, co bojují proti AIDS. V roce 1997 Elton získal prestižní cenu Grammy za píseň Candle In The Wind, která se stala nejprodávanějším hitem všech dob. Tato píseň vznikla na památku tragicky zesnulé princezny Diany.

Matthew Mitcham *1988

Matthew Mitcham
Mladý sportovec Mitcham si letos v Pekingu "vyskákal" zlatou medaili. A čím nadaný blonďáček překvapil? Především tím, že se netajil svými homosexuálními sklony, a to i přesto, že Čína je puritánská a podobná témata jsou pro ni naprostá tabu.

Freddie Mercury (5. 9. 1946 - 24. 11. 1991)Byl britský skladatel a zpěvák, člen rockové skupiny Queen. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších rockových zpěváků, proslulý byl i svým charizmatem při vystupování. Zemřel na AIDS.

Další slavná jména: Alice Cooper, Otokar Březina, George Michael, Liza Minelli, Morrissey, David Bowie, William Shakespeare, Mark Twain,...

Gay reklama

18. ledna 2009 v 12:35 | Cemetery385 |  Mýma očima
Tuhle jsem viděla před pár měsíci na streamu, ale je fakt povedená. Posuďte sami...=)


It´s OK to be gay

18. ledna 2009 v 12:33 | Cemetery385 |  Mýma očima
A tohle je zase jedna povedená americký písnička.
Klip, text i hudba stojí za to! xD


Česká gay hymna

18. ledna 2009 v 12:30 | Cemetery385
Tak nějak by se dala nazvat píseň od skupiny Nightwork - Globální oteplování.
Je to jedna velká recese a člověk to musí brát se značnou rezervou, ale vždycky když ji slyším, celý den si ji pak zpívám. Mimochodem, věděli jste, že je přezpívaná do angličtiny a francouštiny? xD


Zkrocená Hora

18. ledna 2009 v 10:39 | Cemetery385 |  Mýma očima
Předpokládám, že tenhle film jste určitě viděli, protože už ho odvysílala televize Nova. Už taky bylo na čase.
V titulních rolích můžete vidět Heatha Ledgera a Jake Gyllenhaala. Film je o lásce svou kovbojů, kteří při hlídání ovcí na hoře Brokeback zažili lásku, která nezanikla ani přes léta odloučení.

Trailer k filmu Zkrocená hora


Total Eclipse

18. ledna 2009 v 10:34 | Cemetery385 |  Mýma očima
Znáte tenhle film? Jeslti ne, tak to o hodně přicházíte!
Odehrává se v 19. století ve Francii (zpočátku) a v hlavních rolích je obsazen Leonardo DiCaprio a David Thewlis (Harry Potter - Profesor Lupin).
Film je na motivy příběhu dvou "zatracených básníků" Paula Verlaine a Arthura Rimbauda, kteří spolu měli poměr. Pokud se chcete o těchto básnících dozvědět víc, zamiřte sem a sem.

Hodně mě překvapilo, že někdo jako Leonardo DiCaprio hrál homosexuála, ale je pravda, že to bylo ze začátku jeho kariéry a tak bral všechno. Každopádně ve filmu si vedl skvěle.
Tohle dílo vám můžu vřele doporučit, protože se v něm snoubí umění a homosexualita. Co víc si přát? xD

Trailer k filmu Úplné zatmění


Začínáme

18. ledna 2009 v 9:16 | Cemetery385 |  Žvásty choré mysli
Možná mě už znáte a nebo taky ne.
Každopádně by se dalo říct, že jsem zběhlá blogařka. Momentálně má tři blogy, z toho dva o homosexuálech. Asi se ptáte proč?
Je to jednoduché - chci dát všem najevo, že mi homosexuálové nevadí a nechci, aby s nimi okolí jednalo jako se špínou. Vím, že postoj ke gayům a lesbám se v poslední době o dost zlepšil, jak u nás v ČR tak celosvětově, ale je tu ještě pořád hodně věcí, který by se daly dopilovat. Asi se v bucoucnu najdou tací, co mi sem budou psát nelichotivé komentáře a považovat mě za blázna, ale s tím počítám....

Mějte se!
Be proud of yourself!!